بازدید نماینده دادستان مرکز چهارمحال و بختیاری از بیمارستان‌ هاجر شهرکرد

فهیمه محمدزمانی رئیس کارگروه بانوان، اطفال و خانواده دادسرا و نماینده دادستان مرکز چهارمحال و بختیاری از بیمارستان هاجر شهرکرد بازدید کرد.

بازدید نماینده دادستان مرکز چهارمحال و بختیاری از بیمارستان‌ هاجر شهرکرد

به گزارش ترنم دشتی از شهرکرد، فهیمه محمدزمانی رئیس کارگروه بانوان، اطفال و خانواده دادسرا و نماینده دادستان مرکز چهارمحال و بختیاری از بیمارستان هاجر شهرکرد بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید نماینده دادستان مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای حمایت از حقوق عامه در بحث سلامت و همچنین اهداف کارگروه بانوان، اطفال و خانواده، اعضا مجددا و به طور سرزده از بخش NICU و سایر بخش‌های بیمارستان هاجر بازدید کردند.

وی افزود: با همکاری و تلاش کادر درمان و مسؤولان بیمارستان هاجر، وضعیت این مرکز درمانی رو به بهبود و قابل قبول ارزیابی شد.

نصرالدین صالحی دادستان مرکز استان نیز در این جلسه، ضمن قدردانی از اقدامات کارگروه بانوان، اطفال و خانواده، تصریح کرد: کارگروه باید به صورت ویژه در خصوص نظارت بر مراکز درمانی، مراکز تحت نظارت بهزیستی و موضوع آموزش در مدارس با همکاری کارشناسان آموزش و پرورش نیز ورود پیدا کند.

به گزارش فارس، پس از وصول خبری مبنی بر فوت ۶ نوزاد در بیمارستان هاجر شهرکرد، تیم ویژه دادستانی تشکیل شد و به بررسی ابعاد مختلف موضوع پرداخت. متاسفانه حادثه فوت ۶ نوزاد در بیمارستان هاجر شهرکرد موجب جریحه‌دار شدن افکار عمومی شد، به همین جهت موضوع بلافاصله مورد بررسی قرار گرفت و جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت و درمان در این خصوص برگزار شد.

مقرر شد وزارت بهداشت و درمان نسبت به تشکیل تیم بازرسی اقدام کند و این تیم جهت بررسی دقیق موضوع به چهارمحال و بختیاری اعزام شد، سپس پرونده این نوزادان به صورت همه جانبه بررسی و علت دقیق فوت سه نوزاد نارس بودن آن‌ها و سه نوزاد دیگر ایست قلبی تنفسی در حین تولد از سوی پزشکی قانونی اعلام شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید