سمفنونی خط‌شکنان در تالار وحدت تهران اجرا می‌شود

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم با اشاره به رونمایی از سمفنونی خط‌شکنان همزمان با 21 تیرماه در تالار وحدت تهران گفت: این سمفونی با هدف زنده نگه‌داشتن یاد شهدا به ویژه شهدای لشکر خط‌شکن 17 علی بن ابیطالب(ع) اجرا می‌شود تا با زبان هنر مفاهیم و سیره شهدا به نسل جوان منتقل شود.

سمفنونی خط‌شکنان در تالار وحدت تهران اجرا می‌شود

به گزارش ترنم دشتی از قم، محسن موحدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، در مورد ارکستر سمفونی خط‌شکنان به‌عنوان اثری فاخر در راستای کنگره ملی ۶۰۹۰ شهید استان قم گفت: این سمفونی قرار است در تالار وحدت به همت مؤسسه فرهنگی کمک به توسعه فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه موسیقی ایران، کانون فرهنگی تبلیغی حدیث فتح و با همکاری ستاد کنگره ملی شهدای استان قم در تاریخ بیست و یکم تیرماه ساعت 21 شب رونمایی شود. وی با بیان اینکه بخشی از سمفنونی خط‌شکنان در تیتراژ سریال شهید زین‌الدین به نمایش گذاشته می‌شود، ادامه داد: شعر این سمفونی توسط یکی از شعرای خوب کشور به نام عباس محمدی سروده و بعد از تایید در هیات اندیشه‌ورز برای آهنگسازی به بهزاد عبدی سپرده شده است. رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم با بیان اینکه این ارکستر سمفونی توسط ارکستر سمفونی تهران به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود، اظهار کرد: استاندارد ارکستر سمفونی از ۱۵۰ تا ۲۵۰ نفر تعداد است که توسط ارکس سمفونی تهران در زیر مجموعه بنیاد رودکی تالار وحدت اجرا می‌شود. موحدی، مشاور و ناظر این پروژه هنری را کانون فرهنگی تبلیغی حدیث فتح نام برد و یادآور شد: حمیدرضا نو بخش که مدیر خانه موسیقی و از بسیجیان لشکر 17 علی بن ابیطالب(ع) در دوران دفاع مقدس است تهیه کنندگی این کار را بر عهده دارد، عباس عبدی مدیر تولید و مهدی افضلی مدیرعامل مؤسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر به عنوان مجری در این پروژه مشارکت دارند.

وی در رابطه با ضرورت استفاده از زبان هنر در بازتاب و انتقال مفاهیم و سیره شهدا بیان کرد: اجرای این اثر اختصاص به شهدای قم ندارد و یک اثر ملی است و در برگیرنده کلیدواژه‌هایی است که موجب انسجام، استحکام و بالا بردن روحیه ملی است. موحدی عنوان کرد: این اثر جزء برنامه‌هایی است که برای اولین بار در قالب کنگره ملی شهدای استان قم اجرا می‌شود و عنوان و مسمای خط شکنان برمی‌گردد به اینکه لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب قم لشکر خط شکن بوده است. وی از تامین وسیله ایاب و ذهاب و انجام هماهنگی‌های لازم برای حضور پیشکسوتان دفاع مقدس و هنرمندان استان قم در اجرای این سمفونی خبرداد و گفت: هنرمندان می‌توانند نهایتاً تا روز سه‌شنبه طی ساعت اداری با شماره ۰۲۵۳۲۱۱۴۲۳۱ تماس حاصل کرده و یا با ارسال پیامک به شماره ۱۰۰۳۰۲۵۱ برای حضور در این اجرا ثبت‌نام کنند و پیشکسوتان دفاع مقدس نیز برای ثبت‌نام باید به مؤسسه راویان فتح مراجعه کنند. پایان پیام/78023

دیدگاهتان را بنویسید