فارس من| آزمون وکالت را در ظل گرما برگزار نکنید

وکلای آینده گفتند: برگزاری آزمون وکالت در فصل گرما مشکلات بسیاری را برای داوطلبان به وجود می‌آورد بگونه‌ای که گرمای هوا و عدم وجود تهویه مناسب در محل آزمون سبب بروز مشکلات بسیاری برای بیماران تنفسی می‌شود.

فارس من| آزمون وکالت را در ظل گرما برگزار نکنید

ترنم دشتی؛ فارس من: تعویق آزمون وکالت دادگستری و قوه قضائیه مطالبه‌ای است که اخیرا توسط وکلای آینده در سامانه تعاملی فارس من به ثبت رسیده است. خانم حیدری سردبیر این پویش در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: «آزمون وکالت تا پیش از بیماری کرونا در آذرماه هر سال برگزار می‌شد که بسیار رضایت بخش بود اما از زمان شروع کرونا این آزمون به تابستان منتقل شد که همین مسئله داوطلبان را با مشکل مواجه کرده است.» با توجه به اطلاعات منتشر شده، آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری در ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ و آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه در ۳ شهریور ۱۴۰۲ برگزار می‌شود. سردبیر پویش ادامه داد: «کانون وکلای دادگستری، امسال در حال برگزاری آزمون سال ۱۴۰۱ است و حتی برخی از دوستانم که در آزمون سال گذشته (مربوط به سال ۱۴۰۰) موفق به کسب نمره قبولی شده بودند همچنان بدون هیچ ترتیب اثری منتظر پیگیری از جانب کانون هستند.» حیدری با انتقاد از زمان آزمون وکالت بیان کرد: «آزمون وکالت در سال گذشته ۳۰ تیر برگزار شد که به دلیل گرمای شدید هوا در این فصل از سال، واقعا تاثیرات منفی در آزمونم گذاشت. امسال هم مجددا این آزمون در ۱۳ مرداد ماه برگزار می‌شود که باز هم اوج گرمای هوا در استان اصفهان است. برخی از داوطلبان همانند من دارای بیماری آسم بوده به‌گونه‌ای که گرمای هوا و عدم وجود تهویه مناسب در محل آزمون سبب بروز مشکلات بسیاری برای بیماران تنفسی می‌شود.» سردبیر پویش ضمن اشاره به اعتراض سال گذشته داوطلبان به زمان آزمون گفت: «بسیاری از داوطلبان آزمون پیشین نسبت به زمان آزمون به کانون وکلا اعتراض کردند اما کانون مشکل را از جانب سازمان سنجش دانست و در پیگیری از آنجا هم هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده است.» حیدری یکی دیگر از مشکلات را برگزاری آزمون در مرکز استان دانسته و افزود: «همه داوطلبان آزمون وکالت در استان اصفهان باید در یک محل آزمون بدهند و چنین مسئله‌ای داوطلبان شهرستان‌ها را با مشکلاتی نظیر گرمای هوا، بی‌خوابی، گرانی هتل و مسافرخانه مواجه کرده است در صورتی که کنکور در هر شهرستان دارای حوزه امتحانی بوده است.» محمدمسعود یوسفی، رئیس اداره وکالت تخصصی مرکز وکلا قوه قضائیه در گفت وگو با خبرنگار فارس در تیر ماه ۱۴۰۲ تصمیم گیری درباره محل و زمان آزمون را بر عهده سازمان سنجش دانسته و گفته بود: «بر اساس نص قانون تسهیل، مجری برگزاری آزمون، سازمان سنجش و آموزش کشور است و زمان برگزاری بر مبنای ضوابط اجرایی و تامینی تعیین می‌شود و ساعت، پذیرایی و مکان برگزاری آزمون برعهده مجری است.» سردبیر پویش در آخر از مسؤولان در خواست جابه‌جایی زمان آزمون را داشته و گفت: «در این دو هفته پیش رو طبق وعده هواشناسی، گرمای هوا در کشور افزایشی بوده لذا در صورت امکان زمان این آزمون را جا به جا کنید که خواسته همه داوطلبان است.» کاربران‌ دیگری در ترنم دشتی نیز خواهان تغییر زمان آزمون وکالت شده‌اند. مخاطبی با حمایت از این پویش نوشت: «زمان آزمون نیاز به تعویق دارد هم از نظر فصل تابستان و استرس آزمون و هم به دلیل ایام سوگواری ماه محرم که مطالعه برای آزمون را با مشکل مواجه می‌کند. همیشه رویه تاریخ آزمون‌ها در اواخر پاییز بوده نه در گرمای طاقت فرسای تابستان. همچنین اگر در حین آزمون قطعی برق هم حادث شود مشکل را دوچندان می‌کند.»

یکی دیگر از حامیان نوشته: «برگزاری آزمون در اوج گرمای تابستان مشکلات بسیاری را از نظر جسمی و روحی برای داوطلبان ایجاد کرده است. تقاضا داریم مانند سال‌های قبل در نیمه دوم سال برگزار شود.»

شما هم اگر با جابه‌جایی آزمون وکالت به نیمه دوم سال موافق هستید می‌توانید پویش را در اینجا امضا کنید تا صدای شما از طریق فارس من به مسئولان برگزار کننده آزمون برسد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید