وداع با توران مهرزاد؛ هنرمندی که رادیو خانه اولش بود

مراسم تشییع پیکر هنرمند فقید کشورمان توران مهرزاد با حضور هنرمندان در ارگ تاریخی رادیو برگزار و و پیکر این هنرمند به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شد.

وداع با توران مهرزاد؛ هنرمندی که  رادیو خانه اولش بود

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون ترنم دشتی، مراسم تشییع پیکر هنرمند فقید کشورمان توران مهرزاد، صبح امروز با حضور هنرمندان و پیشکسوتان رادیو و تلویزیون در ارگ تاریخی رادیو برگزار شد. همچنین پیکر این هنرمند پس از تشییع به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شد. بیوک میرزایی، فریبرز گلبن، علی همت مومیوند، اصغر همت، جواد پیشگر، کامران ملکی، محسن سوهانی مدیر رادیو نمایش، قربان نجفی، صفا آقاجانی، مجید حمزه کارگردان نمایش‌های رادیویی، مهین فرد نوا، شهین نجف‌زاده، نازنین مهیمنی، علی زرینی، علی تاجمیر، نرگس موسی‌پور، محمدرضا علی‌ و دیگر اهالی رادیو در این مراسم حضور داشتند. رادیو خانه اول مادرم بود در این مراسم پیام تسلیت علی بخشی زاده، معاون صدا قرائت شد. در پیام معاون صدا آمده بود: ضایعه درگذشت بانوی هنرمند و پیشکسوت رادیو، تلویزیون و سینما موجب اندوه و تاثر اهالی هنر و رسانه شد، آنچه او را در خاطر همگان برجسته کرد، وقار، مهربانی و … بود. او با رعایت اخلاق حرفه‌ای و نقش‌های موثر، میراثی جاودان از خود به یادگار گذاشت.

«کامران خاشع»، فرزند توران مهرزاد که در خارج از ایران به سر می‌برد که به دلیل کسالت امکان حضورش در مراسم میسر نشد، در تماس تلفنی گفت: همه روح و روانم با شماست، همه شما را که در مراسم حضور یافته‌اید را در آغوش می‌گیرم. رادیو خانه اول مادرم بود. از معاون محترم صدا و مدیر رادیو نمایش سپاسگزارم، از محسن سوهانی تشکر می کنم که مادرم را مادر خودش دانست، قدر همه شما را می‌دانم. «محسن سوهانی»، مدیر اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش در ادامه عنوان کرد: آنچه که رادیو را متمایز می‌کند، خانواده بودن اهالی رادیو است و محبتی که در میان اهالی آن موج می‌زند. اگر کشور یا سازمان رسانه ملی بخواهد تحولی داشته باشد حتما به واسطه قدردانی از هنرمندان در زمان حیات شان است.  به معنای واقعی کلمه، مادر همه ما بود «مهین فردنوا»، از همنشینی با توران مهرزاد گفت: صحبت کردن در بین هنرمندان سخت و دشوار است. من خیلی جوان بودم که به رادیو آمدم، بانو مهرزاد به معنای واقعی کلمه، مادر همه ما بود؛ چه نسل های گذشته چه آینده از او آموختند. بخشش و سخاوت این بانوی مهربان هیچ وقت فراموش نمی‌شود.  

از دوستان می خواهم که همیشه به یکدیگر محبت کنند، همدیگر را دوست داشته باشند و به هم عشق بورزند. ما نباید رنجشی از هم به دل بگیریم. «فریدون اسماعیلی»، بازیگر و دوبلور هم دوره مرحومه با اشاره به این که خانم مهرزاد همیشه بسیار غرا صحبت می کرد، افزود: در مکتب بزرگ بانوی رادیو شهلا ریاحی، مهین دیهیم، توران مهرزاد رشد کردم، درس گرفتم و آموختم . با برگزاری مراسم تجلیل از بانوی مهر دینم را در حد بضاعتم ادا کردم.  رادیو خانه همه ماست «کامران ملکی» با بیان اینکه او زاده رادیو است و پدرش از اولین‌های رادیو بود که اینجا را راه انداختند، خاطر نشان کرد: رادیو خانه خانم مهرزاد بود، او همیشه می‌گفت رادیو خانه همه ماست. خانم نجف زاده مثل فرزندش در خدمت شان بود، این هنرمند کشورمان مثل یک دختر به مرحومه می رسید.   «شهین نجف زاده»، از بازیگران پیشکسوت و نزدیکان مرحومه ضمن تشکر از تک تک حاضرین گفت: من از همه عزیزانی که در این هوای سرد و زیر باران آمدند صمیمانه قدردانی می کنم، اگر شماها همراه من نبودید به تنهایی کاری نمی توانستم انجام دهم.

در پایان این مراسم بر پیکر زنده یاد توران مهرزاد نماز خوانده شد و پیکر او برای خاکسپاری در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) در کنار زنده یاد سرور پاک‌نشان بدرقه شد. به گزارش فارس، توران مهرزاد هنرمند پیشکسوت رادیو، تئاتر، سینما و تلویزیون و دوبلور و گوینده باسابقه رادیو روز گذشته سه شنبه ۲۸ آذر ماه، بر اثر کهولت سن در گذشت.  توران مهرزاد متولد ۱۳۰۹ بود و از سال ۱۳۲۳ فعالیت‌های هنری خود را در تئاتر شروع کرد و سپس کارش را با ایفای نقش در نمایش‌های رادیویی ادامه داد. وی یکی از آخرین بازماندگان نسل اول رادیو در ایران بود. انتهای پیام./

دیدگاهتان را بنویسید